מאמרים

מתי מלווים, ומאיפה? - חלק IIולאיש הפשוט, הקטן, מתי כדאי לפנות אל אותן הלוואות? איך יודעים האם זה באמת צורך אמיתי בדבר מה אותו אין ביכולתנו לרכוש עם הממון הנוכחי או שמא סתם גחמה העלולה להופיע בנו בעולם הממציא ללא הרף צרכים ורצונות בראשנו.

כמו שציינתי לעיל, הרבה מהחלטות אלה ראוי שיגיעו מתוך הבנה והיכרות עמוקה של אדם עם עצמו. מי שאוביקטיבי מספיק ומודע לחולשותיו יוכל לזהות, בתקווה, מתי הוא אכן זקוק להלוואה ומתי זו התפזרות לשם בזבוז כספים. חשוב לציין, שכמה שאותם בנקים המאשרים הלוואה לכל מטרה נראים כמלאכים בזמן שמעניקי הם מכספם, מגיע אותו יום בו הם דורשים וגובים בחזרה את המחיר, ובריבית. כמובן שהסכום גבוה יותר בהחזר, הרי כך מתנהלות הלוואות. מכורך נסיבות אלה כדאי גם לזכור לערוך סקר שוק ומחירים בין הבנקים, להשוות בין גבהי ואחוזי הריבית. לא לכולם יש את הרשות והנוחות שבלבחור בין מגוון רב של בנקים שונים, אך למי שיש את הגישה כדאי בהחלט לערוך סקר והשוואה.

כפי שאפשר לראות, ובלי שנכנסתי לפרטי פרטים, הלוואה זה לא דבר שצריך להלקח בקלות דעת. עם זאת, לאדם בעל חזון ורגליים על הקרקע, רואה אני את כל הסיבות שבעולם לקבל החלטה מעט נועזת וכן לבקש הלוואה. אמונה עצמית חשובה מאוד, רק חשוב לזכור גם שישנה אשליה עצמית, וכשנכנסים לחובות שאחרי הלוואות, זו עלולה להיות אשליה מסוכנת ומטרידה.

חזרה לחלק ראשון