מאמרים

מתי מלווים, ומאיפה?

לעיתים נדמה שעולמנו המודרני מאפשר ופתוח לרעיונות וצעדים נועזים, לעיתים נדמה שעם כל סיפורי הקדמה וארצות האפשרויות אותו עולם הוא בכלל שמרני וסגור. במה שנוגע להלוואות ותשלומים מופיעים סימנים משני המחנות גם כן. מתי חכם לקחת הלוואה, אפילו להתעקש אם פוגשים בקשיים, ומתי כדאי להבין שאין בכך צורך אמיתי ולוותר? ובכן, זה תלוי במשתנים וסיבות רבים, בהיכרות עצמית בין כל אדם לעצמו.

בנקים רבים בימים אלה מעניקים ללקוחות רבים שלהם הלוואות לכל מטרה. בין אם מדובר באיש החושק ברכישת ריהוט משרדי לעסק חדש שפתח ובין אם בצעיר טרי בעולם ההי- טק שמתכוון לפתח שדרוג מרתק לטכנולוגיות מרכזיות VOIP מהחלל. הסיבות והרצונות מאחוריהם עומדים אותם רצונות של אנשים להלוואה הם הפחות חשובים לבנק, אלא יותר הרקע והאינטרס האישי של הבנק בכיסוי בטחונו שלו והמשך שגשוגו הם המשחקים תפקיד חשוב.

נכון, אם אותו בנק עומד בפני שני כיווני ההשקעה אשר בחרתי לתת כדוגמא, יכול מאוד להיות שלאחר שיקולים וחישובים יוחלט להעניק זאת דווקא לאדם שרצה הלוואה לטובת מרכזיות VOIP, אם לאור עברו נראית יציבות כלכלית יחסית, אם נדמה שהעסק שבכוונתו להקים בטוח יותר בהכנסתו מטכנולוגיות טלפוניות חדישות. הנכם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלכל בנק המכבד את עצמו ישנם יועצים חדים ומנוסים אשר ממליצים על אור ירוק להלוואות מסוימות לעומת אזהרות להלוואות מסוג אחר.

המשך מאמר