מאמרים

לחסוך ולבלות - חלק IIדבר ראשון, בכל פעם שאתם רוצים לשלוף את הארנק ולרכוש משהו ענו לעצמכם בכנות על השאלה, האם אני רוצה את הפריט או צריכה את הפריט. רוצים להחליף ריהוט משרדי או צריכים להחליף ריהוט משרדי? הרשו לעצמכם פעם בחודש פריט שהתשובה עליו היא רוצה, כל היתר, רק לפי הצורך.

השתמשו במזומן ולא באשראי. הכרטיסים הקטנים מהפלסטיק עוטים על עצמם פרצוף תמים ובדרך מגהצים לכם את החשבון. אל תתנו להם לעשות לכם את זה. כרטיס אשראי לא כואב בגיהוץ אבל כואב בסוף החודש. לכו על מזומן, כך תרגישו שאתם משלמים וגם תהיו בשליטה על הכסף שיוצא לכם מהכיס.

פתחו קופת חסכון בבנק והפרישו אליה באופן קבוע וללא יכולת להפסיק סכום מסויים וריאלי, אל תפרישו אלפי שקלים כי כניסה למינוס לא תעזור לכם, בחרו בסכום שתוכלו לוותר עליו ושכחו ממנו, לא תאמינו איזה כייף לפתוח את קופת החיסכון בסוף השנה שלא יתבזבז על ייעוץ זוגי.

חסכו בשירותים השונים. עברו על חשבונות הפלאפון ושנו תוכניות לזולות יותר. בדקו את חשבונות החשמל, מים וגז ובדקו האם ניתן להוזיל על ידי מעבר לחברה אחרת או האם באמת זה גבול השימוש שלכם. חשמל זו הוצאה ענקית, האם כל בני הבית חוסכים כמה שניתן בחשמל? אם לא זה הזמן לחינוך מחדש. אם תקפידו על כל הטיפים הללו, החופשה המשפחתית ממש מעבר לדלת.

חזרה לחלק ראשון